ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΖΟΤΑΝ Ο ΚΑΡΑΠΑΤΑΚΗΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΕ ΟΤΙ Η ΑΕΚ ΘΑ ΚΕΡΔΙΖΕ ΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ;

Posted on: May 18th, 2018 by ldomazos ldomazos No Comments

Διάβαζα χθές ότι ο Καραπατάκης είπε σε κάποιον στο ημίχρονο ότι η ΑΕΚ θα το γυρίσει το παιχνίδι που έχανε στο ημίχρονο με 1-0 απο τον Απόλλωνα. Δεν συζητάμε ότι το 1-0 ήταν λίγο για τον Απόλλωνα με την μπάλα που έπαιξε αλλά γιατί ήρθε το 1-0 στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και γιατί παρά το καλό ποδόσφαιρο ο Απόλλωνας δεν έκανε μεγάλες ευκαιρίες. Μεγάλες ευκαιρίες και φάσεις ο Απόλλωνας έκανε όταν βρέθηκε πίσω στο σκόρ με 2-1. Η ΑΕΚ ήταν φανερό ότι δεν διαχειρίσθηκε σωστά το παιχνίδι και στο πρώτο μέρος ούτε και στο δεύτερο μέρος. Στο πρώτο μέρος που ήταν κομένη στα δύο ο Απόλλωνας δεν είχε το καθαρό μυαλό στην τελική προσπάθεια να δημιουργήσει ξεκάθαρες ευκαιρίες. Μετά το 2-1 σε βάρος του δημιούργησε κλασικές ευκαιρίες οι οποίες πετάχθηκαν στον αέρα.  Ήθελε κι΄ο Παπουλής να σκοράρει αμάν ζαμάν και δεν πάσαρε στον Ντα Σίλβα να κανει το 2-2 στην φάση που βγήκε μόνος του. Ακόμα και πρός το τέλος η άμυνα της ΑΕΚ έμπαζε απο παντού το πώς και γιατί κέρδισε το παιχνίδι το είδαμε όλοι λόγω τύχης και όχι γιατί έπαιξε σπουδαία μπάλα. Η ΑΕΚ στον τελικό μου θύμισε το παιχνίδι με το ΑΠΟΕΛ στα play-offs στην Λευκωσία που έφερε ισοπαλία 0-0 και ήταν για 4 γκόλ. Τώρα που στηριζόταν ο Καραπατάκης και είπε θα το γύριζε παιχνίδι δεν κατάλαβα.