ΑΠΟΕΛ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ, 4-1 ΤΗΝ ΟΜΟΝΟΙΑ ΜΕ ΔΥΟ ΓΚΟΛ ΣΤΟ 82΄ΚΑΙ ΣΤΟ 95΄.

Posted on: April 15th, 2018 by ldomazos ldomazos No Comments

4-1 κέρδισε το ΑΠΟΕΛ την Ομόνοια αλλά δεν ικανοποίησε πάλι με την απόδοσή του. Για μεγάλο χρονικό διάστημα το σκόρ ήταν στο 2-1 από το 22΄που εγινε το 2-0 και απο το 39΄που η Ομονοια μείωσε σε 2-1 με τον Τζαίλσον. Για 60 ολόκληρα λεπτά και για ένα διάστημα στο δέυτερο ημίχρονο η Ομόνοια είχε την υπεροχή αλλά χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Το ΑΠΟΕΛ είχε ευκαιρίες αλλά δεν τις αξιοποίησε και η Ομόνοια μία με τον Χριστοφή. Στο 12΄ο Σόουζα και στο 22΄ο Σαλάι έκαναν το1-0 και  2-0 αντίστοιχα παρά το ότι η Ομόνοια ξεκίνησε πιό φουριόζα το παιχνίδι με ένα γκόλ απο τα αποδυτήρια με τον Κανού σωστά να ακυρώνεται ως οφ-σάιτ. Το 3-1 ήρθε στο 82΄ με τον Εμπεσίλιο και στην εκπνοή το 4-1 απο τον Ενσούε απο φάουλ. Απο το σκόρ εντάξει έμειναν ικανοποιημένοι στον ΑΠΟΕΛ αλλά όχι και απο την εμφάνιση παρόλο που είχε ευκαιρίες και πώς να μην είχε απέναντι στα χάλια που παρουσιάζει η άμυνα της Ομόνοιας σε όλα σχεδόν τα παιχνίδια. Βελτίωση απο τον Μπαλτάζαρ δεν υπάρχει να μην λέμε ότι θέλουμε σε σύγκριση με το ΑΠΟΕΛ του Δώνη. Τα κενά στην άμυνα πάλι υπήρχαν και η μεσσαία γραμμή να βγαζει την γνωστή κούραση. Το επόμενο παιχνίδι στο αρένα με την ΑΕΚ  για το ΑΠΟΕΛ.