Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΤΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΗ ΔΕΝ ΠΑΡΑΔΙΔΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ

Posted on: September 14th, 2017 by ldomazos ldomazos No Comments

Ήταν αρκετά βελτιωμένος ο Απόλλωνας απόψε στο 1-1 με την Λυών. Αν δεν δινόταν και το πέναλτυ από τον βοηθό σύμφωνα με τους σχολιαστές τότε ίσως να έπαιρνε την νίκη και τους 3 βαθμούς. Φυσικά ούτε η ισοπαλία τον χάλασε γιατί η Έβερτον έχασε από την Αταλάντα με 3-0 πολύ εύκολα σχετικά και πήρε 1 βαθμό από μια Λυών που δεν έδειξε και σπουδαία πράγματα με την έννοια ότι δεν θυμίζει κάτι από την παλιά Λυών και γιατί πέτυχε το 1-1 στο 90 φεύγα και με δόση τύχης με κοντινό σούτ του Σαρντινέρο. Το ευχάριστο για τον Απόλλωνα ήταν ότι απόψε παρουσίασε καλό αγωνιστικό πρόσωπο, δεν είχε διάστημα να χαθεί από το γήπεδο  κάτι που συνέβη με τον Ολυμπιακό και κυνήγησε τη νίκη αλλά κόλλησε στον εξαιρετικό απόψε τερματοφύλακα της Λυών Λόπες που πραγματοποίησε σπουδαίες επεμβάσεις. Η μεσαία γραμμή δούλεψε σωστά με κορυφαίο το Σακέτι να δίνει σημαντικές βοήθειες στην αμυντική γραμμή αλλά και με τον Ντα Σίλβα στην επιθετική. Το γκόλ της Λυών επηρέασε κάπως τον Απόλλωνα και ήταν ευτύχημα που δεν δέχθηκε και δεύτερο γκόλ με αποτέλεσμα να τελειώσει το παιχνίδι. Στα τελευταία λεπτά κυνήγησε την ισοφάρισε και όχι μόνο την πέτυχε αλλά κυνήγησε και  ένα δεύτερο γκόλ στο τελευταίο λεπτό. Αυτοί οι παίκτες του Αυγουστή δεν παραδίδουν εύκολα τα όπλα  έχουν ένα πάθος ανάλογο του προπονητού τους τον καιρό που υπεράσπιζε την εστία του Απόλλωνα. Περισσότερα αύριο.