ΕΚΤΟΣ ΣΤΟΧΩΝ Η ΑΕΛ

Posted on: November 2nd, 2014 by ldomazos ldomazos No Comments

Οι επιθετικοί προσπαθούσαν να σκοράρουν και οι αμυντικοί, εκαναν οτι ηταν δυνατόν, για να δεχθούν περισσότερα τέρματα. Αυτή την εικόνα κατέγραψε ο αποδυτηριάκιας στο αποψινό παιχνίδι του Τσιρείου. Αελ – Ερμής 2-3. Αμυνες χάρτινες και για τις δύο ομάδες. Πολλά τα λάθη και απο την Αέλ και απο τον Ερμή. 2-2 τελείωσε το πρώτο ημίχρονο. Αυτό λέει πολλά. Θα μπορούσε να υπάρξει και μεγαλύτερο σκόρ στο πρωτο 45΄, αλλά χάθηκαν πολλές ευκαιρίες, ιδιαίτερα απο την Αέλ. Ο Ερμής, πήρε τη νίκη, γιατί στην επανάληψη, πέτυχε ενα τέρμα παραπάνω.  Με  10 παίκτες η Αελ απο το 56΄, λόγω αποβολής του Κυριάκου. Στο 66΄εγινε το 2-3. Οι οποιεσδήποτε προσπάθειες στη συνέχεια για τις δύο ομάδες να πετύχουν τέρμα, δεν καρποφόρησαν. Τα πράγματα τώρα για την Αέλ, γίνονται ιδιαίτερα δύσκολα και φαίνεται να βγαίνει εκτός στόχων, αφού δεν δείχνει τη σταθερότητα των προηγούμενων χρόνων. Δεν είναι οι 10 βαθμοί διαφορά απο την κορυφη αλλά, η εικόνα που δείχνει κάθε εβδομάδα η ομάδα μέσα στο γήπεδο. Δεν αποκλείονται οι οποισδήποτε εξελίξεις στο σωματείο της Λεμεσού.